Programma overzicht

Sterk voor Noord

Project locatie

Programma status

Risico profiel

Middel

Totaal beeld

Volgens verwachting

Bestuur & ext. partijen

Volgens verwachting

Planning

Volgens verwachting

Budget

Volgens verwachting

Programma structuur

Bestuurlijk opdrachtgever
Wethouder Bremer
Programma
Sociaal domein
Initiatiefnemer / Opdrachtgevers

Programmakarakteristiek

Programmafase
in uitvoering
Einddatum
2041
Ruimtelijke procedure
Risicoprofiel
midden

Besluitvorming

Laatste raads-/commissiebehandeling
18 april 2023
Volgende raads-/commissiebehandeling
Besluitvorming

18 april 2023 uitvoeringsplan Jeugd en onderwijs/jongeren is vastgesteld met amendement.

Belangrijkste wijzigingen

Melden van voortgang en financiën

Doelstelling en gewenst resultaat

Gemeente Leidschendam-Voorburg wil een gemeente zijn waar alle inwoners een kansrijke toekomst hebben. Met het programma Sterk voor Noord wordt dit ook voor alle inwoners van Leidschendam-Noord bereikt.  

In het programma is in 2021 de volgende ambitie centraal gesteld:

Samen ervoor zorgen dat de achterstanden in Leidschendam-Noord op het gebied van onderwijs, financiële zelfredzaamheid en wonen worden ingelopen, en in een periode van 20 jaar stijgen naar het gemiddelde niveau van de gemeente Leidschendam-Voorburg.  

De ambitie is om binnen 20 jaar achterstanden op het gebied van onderwijs, financiële zelfredzaamheid en wonen te verkleinen tot het gemeentelijke gemiddelde.
In 2021 is hiervoor de Deal voor Noord ondertekend door inwoners, gemeente, corporaties, maatschappelijke partners, scholen, bedrijven en de politie. De aanpak richt zich op drie hoofdopgaven:

De ambitie is vertaald naar 3 opgaven en bijbehorende doelen voor Leidschendam-Noord:  

  1. Jeugdigen die opgroeien in Leidschendam-Noord hebben gelijke kansen op het ontwikkelen van talenten en vaardigheden    
  2. Inwoners in Leidschendam-Noord kunnen zich financieel goed redden en doen mee naar vermogen
  3. Prinsenhof en De Heuvel/Amstelwijk zijn diverse wijken waar inwoners prettig en veilig wonen

Deze opgaven zijn opgenomen in het programmaplan en vormen gedurende de looptijd van het programma de leidraad. In het programmaplan is de huidige én de gewenste situatie per opgave beschreven en zijn streefcijfers opgenomen waar de partners na 10 en na 20 jaar willen staan.

Om de ambitie en doelen voor de lange termijn te bereiken, werken de partners van Noord aan concrete acties. Voor de jaren 2023 tot en met 2025 waren deze acties opgenomen in uitvoeringsplannen, waarin de acties met bedragen en betrokken organisaties al in detail stonden uitgewerkt.  

Deze manier van werken is geëvalueerd.  
Door ontwikkel punten uit deze evaluatie zijn:

  • Het programma wil samenwerking en synergie meer belonen
  • Het programma wil graag nog meer betrokkenheid van inwoners
  • Het programma wil graag meer betrokkenheid van een grotere groep partners
  • Ook het Sterk voor Noord bestuur wilde graag meer meepraten over bestuurlijke onderwerpen

Daaruit is een nieuwe werkwijze gekomen waarbij het programmateam de doelen formuleert zoals vastgesteld voor het hele programma en er een uitvraag wordt gedaan waarbij inwoners en partners kunnen komen met een project, initiatief of aanpak die volgens hen bij die doelen past.

De doelen, die uitgewerkt zijn in de uitvoeringsplannen zijn:

Uitvoeringsplan Jeugd en onderwijs

  • Verhoging van deelname aan voor- en vroegschoolse educatie
  • Ouderbetrokkenheid wordt vergroot
  • Meer kinderen hebben een gezond gewicht en een positief zelfbeeld
  • Leerachterstanden worden ingelopen

Uitvoeringsplan Financiële zelfredzaamheid

  • Meer wijkbewoners krijgen laagdrempelige financiële hulp  
  • Meer wijkbewoners beheersen de Nederlandse taal goed
  • Meer wijkbewoners zijn aan het werk en/of doen actief mee aan de samenleving

Uitvoeringsplan Fijn en veilig wonen

  • Minder afval- en ongedierte problematiek  
  • Meer wijkbewoners voelen zich verbonden met elkaar en met hun wijk  
  • Verminderen criminaliteit

Stand van zaken

Periode 1 oktober 2025 - 31 maart 2026
Vanaf april 2025 zijn er uitvoeringsplannen waar in gezamenlijkheid aan gewerkt wordt. Het grootste gedeelte is opgestart in de periode tot 1 oktober 2025. Een ander deel daarna in de periode waarover deze rapportage gaat.

Uitgelicht:
Jongerenwerk op veiligheid
Het programma heeft zorg gedragen voor de financiering van het jongerenwerk ter overbrugging tot het nieuwe jongererenwerk dat vanaf 1 januari 2026 is ingegaan en uitgevoerd wordt door jongerenwerk Gro-Up.

Jongeren perspectief fonds
De evaluatie van het Jongeren Perspectief fonds heeft plaats gevonden en de aanpak blijkt effectief. De aanpak is nu onderdeel van het reguliere werk en wordt bij een nieuw schuldhulpverleningsplan opgenomen.

Outreachende aanpak bij jongeren zonder startkwalificaties
De evaluatie van de outreachend doorstroomcoach voor jongeren zonder startkwalificatie heeft plaatsgevonden en is positief bevonden. De aanpak is nu onderdeel van het reguliere werk en van de werkwijze van de doorstroomcoaches.

De aanpak is erop gericht om alle jongeren zonder startkwalificatie te spreken en samen met hen in kaart te brengen wat hun mogelijkheden zijn om de starkwalificatie nu of in de toekomst te behalen.

Jeugd Educatie Fonds naar de lijn
Het Jeugd educatie fonds is een landelijk fonds dat voor scholen met een hoge achterstandsscore subsidie beschikbaar heeft voor kinderen die opgroeien in armoede. Zij vragen hiervoor co-financiering aan gemeentes. Het JEF is in 2024 gestart en toen mede financieerd vanuit het programma Sterk voor Noord op de 3 scholen in Leidschendam-Noord. Deze aanpak is echter ook ondersteunend voor andere achterstandsscholen binnen de gemeente, en is daarom uitgebreid naar 3 andere scholen. Het college heeft met ingang van 2026 de financiering van alle scholen die hiervoor in aanmerking komen opgenomen in het onderwijsachterstanden budget. De aanpak is daarmee structureel geworden.

Uitvoeringsplan Jeugd, jongeren en onderwijs
Stichting Studielokalen is inmiddels een gevestigde organisatie die gestart is in Noord met de ondersteuning van het programma. De groep kinderen die hier gebruik van maakt blijft maar groeien, evenals het aantal betrokken ouders. De lessen worden inmiddels wekelijks door meer dan 80 kinderen bezocht. Omdat niet alle kinderen meer uit Noord komen, heeft Stichting Studielokalen zich ingeschreven voor de gemeentelijke subsidieregeling Pedagogische Basis en daarmee is het taal en coachingstraject uitgebreid naar Bovenveen. In het schoolgebouw van de Cascade vinden vanaf het 2e kwartaal van 2026 ook zaterdaglessen plaats voor de verschillende leeftijdsgroepen.
Vanuit Stichting Studielokalen is er ook een jongerengroep gestart. Onder de naam Kick en Connect organiseren zij activiteiten voor jongeren waaronder zaalvoetbal. Ook hebben zij een ruimte ingericht in het gebouw De Haar 200. Uit de Kick en Connect jongerengroep is nu ook een meideninloop gestart die door de meiden zelf wordt gedraaid en ondersteund wordt door jongerenwerk Gro-Up.

Het nieuwe jongerenwerk van Gro-Up is gestart vanaf 1 januari 2026 en is ook nadrukkelijk in Leidschendam-Noord actief. Zij zoeken actief de samenwerking met andere partners. Omdat er nog geen definitieve locatie is voor Gro Up, delen zij in Noord vooralsnog een ruimte met Stichting Studielokalen en met de Kick-en-Connect jongerengroep. Hierdoor ontstaat er kruisbestuiving met de Kick-en-Connect jongerengroep.

Projecten uitvoeringsplan 2025-2026

  • Ouder-kind avontuur op zondagen, een bewoonster organiseert activiteiten voor kinderen en hun ouders, gericht op creativiteit en sport. Deze activiteiten zijn bedoeld voor diverse leeftijdsgroepen en de ouders in de Plint en is een dag vullend programma. Ouders worden ook ondersteund met hulpvragen door ze naar de juiste organisaties door te verwijzen.
  • Betere aansluiting zorgstructuren op IKEC De Waterlelie, hier start een project om de zorgstructuren rondom kinderen van de kinderopvang en de school beter op elkaar af te stemmen. Er wordt met name gekeken naar de VE Plus (kinderopvang) en de startklas (voorbereiding groep 1-3) en hoe die ondersteuning het beste op elkaar kan aansluiten. De kinderopvang en het onderwijs lopen tegen praktische problemen aan, zoals verschillende CAO's en regels voor gegevensdeling waardoor het zoeken is naar de beste manier van samenwerken. Lessen hieruit zullen ook van belang zijn voor ondersteuningsstructuren op andere scholen in Leidschendam-Voorburg.
  • Het begint bij mij – training voor ouders om zich bewust te worden van hun eigen thema's op de opvoeding van hun kinderen. Is ook onderdeel van het actieplan Jeugd. In eerste instantie zijn er plekken gereserveerd voor sleutelfiguren uit Noord om hieraan mee te doen maar het animo bleef beperkt. Nu wordt ingezet op het trainen van deze sleutelfiguren tot trainers (train de trainer). Zo ontwikkelen zij zich en kunnen ze er een inkomen mee verdienen.
  • Moeders en dochters samen in beweging – op woensdagavonden vindt onder leiding van een lokale sportinstructrice sport en bewegen plaats voor moeders en dochters verbonden aan Stichting Studielokalen. Het gaat om gezondheid maar ook om verbinding tussen de generaties. Jongerenwerk (meidenwerk van Gro-Up) is hier ook op aangesloten.
  • Het jongeren initiatieffonds is gestart om met een kleine laagdrempelige bijdrage plannen van jongeren uit te laten voeren door jongeren zelf. Zij kunnen zelf kiezen door wie zij hierin begeleid willen worden. Tot nu toe zijn hier zaalvoetbaltoernooien bekostigd, en ook activiteiten voor de meideninloop. Het eindfeest van de jongerenwerkers van Sport en Welzijn heeft hier ook een bijdrage uit gekregen.
  • Het project huiswerkspots is begin 2026 opgezet en is er overleg met de verschillende aanbieders van huiswerkbegeleiding hoe de samenwerking vormgegeven kan worden. Ook uit Voorburg is het verzoek van huiswerkbegeleiders gedaan om te mogen aansluiten.

Doorlopende projecten uit eerdere uitvoeringsplannen

  • Versterken Educatieve Thuisomgeving, dit bestaande project koppelt ouders van De Waterlelie via de brugfunctionaris aan een taalprogramma rondom het onderwijs van hun kinderen. Dit jaar is het uitgebreid met een taal-rekenprogramma voor ouders van kleuters. Doel is om ouderbetrokkenheid bij het onderwijs te vergroten en ouders die nieuwe woorden en vaardigheden aan te leren die hun kinderen ook aan het leren zijn, zodat zij thuis door kunnen gaan met oefenen.
  • Studielokalen met Taal en Coaching wordt voortgezet voor een groeiende groep kinderen. Daarnaast is de methodiek TeamUp van War Child toegevoegd, zodat kinderen ook sociaal-emotionele vaardigheden leren. Studielokalen breidt uit naar andere wijken in de gemeente en heeft hiervoor subsidie aangevraagd en gekregen (Bovenveen).

Financiële zelfredzaamheid
Projecten uitvoeringsplan 2025-2026

  • Voor het project om de Culinaire moeders te professionaliseren werkt SenW aan het businessplan en zoekt naar meer mensen om dit vorm te geven.
  • Het project ‘Proeftuin inwoners naar werk’ is vanaf 1 januari 2026 een 2e fase ingegaan. SenW ondersteunt inwoners die zich verder willen ontwikkelen of op zoek zijn naar een passende werkplek. In de 1e fase zijn 18 mensen begeleid van wie 6 mensen zich eerst verder moeten ontwikkelen om daadwerkelijk naar werk begeleid te kunnen worden. Het gaat hierbij om taal- of een beroepstraining 4 mensen zijn begeleid naar werk, 3 naar een vrijwilligersbaan en 5 mensen zijn (tijdelijk) door omstandigheden gestopt, zoals ziekte en verhuizing
  • Het Warm welkom café. Het project zet in op meerdere bijeenkomsten voor verschillende groepen inwoners uit Noord.
  • Het spreekuur in de Tuinkamer van Noord vindt nog steeds plaats, als vervolg van de participatieconsulenten van 2023-2025. Inwoners weten het spreekuur te vinden en de (participatie)consulent is een vertrouwd gezicht geworden in de wijk.
  • Het Ping-loket in de Tuinkamer van Noord ontvangt bezoekers vooral op uitnodiging.
  • Het project 'Voor jou en je kind' was in september 2025 weer van start gegaan en is ook in 2026 doorgezet. Deze cursus richt zich op ouders, om hen te leren hoe zij taalontwikkeling bij hun kinderen kunnen stimuleren. De thema's sluiten aan bij wat er op dat moment speelt op school en op wat ouders nodig hebben om hun kind(eren) te helpen/begeleiden.
  • Vanuit de samenwerking met Inholland is er ondersteuning aan het Sociaal Servicepunt (SSP). Sinds februari 2026 lopen er 2 nieuwe studenten van de rechtswinkel 070 van Inholland stage bij het SSP in Noord en 2 studenten in Voorburg. Zij beantwoorden gedurende een half jaar vragen van sociaaljuridische aard. Het businessloket van Inholland, dat startende ondernemers helpt, is sinds februari 2026 weer geopend in de Tuinkamer van Noord. Het loket wordt nu voor de hele gemeente ingezet.
  • De eerder opgestelde Routekaart financiële hulp is aangepast met actuele informatie, na de nieuwe toekenningen van subsidies. Er wordt gewerkt aan een versie voor de hele gemeente, zodat ook inwoners buiten Noord gebruik kunnen maken van de routekaart.
  • Het project taalles aan statushouders, door statushouders, gekoppeld aan de proeftuin inwoners naar werk, is in december 2025 afgerond. IBCE heeft bijgedragen aan het bieden van taalles aan meerdere inwoners. Uit de evaluatie is gebleken dat de cursisten aangeven dat zij dankzij de lessen het geleerde beter in de praktijk kunnen gebruiken. Dit wijst erop dat de gekozen methodiek effectief bijdraagt aan functionele taalvaardigheid.

 Uitvoeringsplan Fijn en veilig wonen

 Projecten uitvoeringsplan 2025-2026

  • Er is een vergunning afgegeven voor een klein terras bij Bakker Klink. Dit draagt bij aan een aantrekkelijke en levendige winkelstraat. Het biedt ruimte aan inwoners om elkaar te ontmoeten in een andere setting dan de ontmoetingsruimtes in de wijk.
  • IBCE heeft een cursus aangeboden waarin volwassenen (vooral gericht op migranten en statushouders) leren over de Nederlandse kunst en gelijktijdig werken aan taalvaardigheden en sociale verbindingen. Deze cursus was een groot succes. De start is gefinancierd door Sterk voor Noord en IBCE gaat hier nu zelfstandig mee verder.
  • Op 27 november 2026 heeft er weer een integrale leefbaarheidsactie plaatsgevonden. Samen met inwoners en partners is er een schouw in de wijk gedaan. Daar is het initiatief uit voort gekomen om in september een Schone Wijk Week te organiseren. Inwoners organiseren dit samen met partners. De vorm van integrale leefbaarheidsactie is een vorm gebleken die succesvol is. Ook in de andere wijken worden nu integrale leefbaarheidsacties georganiseerd.
  • Door financiering vanuit Sterk voor Noord zijn de Zumba lessen uitgebreid naar 2 keer per week. Veel vrouwen zijn enthousiast en er is vraag naar een derde les in de week. Er wordt onderzocht hoe deze derde les financieel ondersteund kan worden door een fonds of subsidie.
  • Het inwonerinitiatief Ontmoeten van culturen heeft afgelopen december weer een heel mooi Noorderlicht georganiseerd. Er waren veel inwoners en organisaties die mee hebben gedaan met het organiseren en nog meer inwoners hebben meegedaan aan het Noorderlichtfeest.
  • De vrouwengroep in Noord komt regelmatig bij elkaar om thema bijeenkomsten te organiseren. Zo zijn er thema bijeenkomsten geweest over veranderingen in de bijstand, kind gebonden budget, mantelzorg en de gemeenteraadsverkiezingen.
  • In de Tuinkamer van Noord worden veel activiteiten georganiseerd voor en door inwoners. De meeste activiteiten worden ook druk bezocht. Ook de (inloop) spreekuren in de wijk door gemeente collega's en partners worden goed bezocht. Dit lijkt een grote meerwaarde te hebben voor de inwoners van de wijk.
  • Naar Buiten! heeft na de zomer nog 4 natuuractiviteiten georganiseerd vanwege het succes van Overleven in de natuur in de zomervakantie.
  • Er is opnieuw een moedertraining gestart. In deze training wordt aandacht besteed aan verschillende maatschappelijke thema’s, waaronder: ondermijning en vrouwenmoord (nieuw toegevoegd onderdeel). Het doel van deze training is om bewustwording te vergroten en moeders handvatten te geven om signalen te herkennen en bespreekbaar te maken. De Buurtvaders zijn aanwezig in de wijk en er wordt onderzocht hoe deze aanpak structureel gemaakt kan worden.
  • De Loopplank is het afgelopen najaar vaker en langer open geweest door de inzet van 2 vrijwilligers. De Loopplank is hierdoor vanaf de lente tot de winter op maandag de hele dag open en op dinsdag en donderdag tot 14:00 uur. Wijkbewoners komen een kopje thee of koffiedrinken of maken gebruik van het toilet. Er wordt nog steeds ingezet op het werven van nieuwe vrijwilligers, zodat de openingstijden nog meer kunnen uitbreiden. Ook de Tuinkamer van Noord is een plek van ontmoeting waar steeds meer activiteiten en ondersteuning wordt georganiseerd.
  • Het plan om weesfietsen uit de gemeente in Noord op te laten knappen, zodat deze ter beschikking komen voor inwoners met een laag inkomen wordt verder uitgewerkt. Er zijn enthousiaste vrijwilligers gevonden. Het project is nog op zoek naar een geschikte locatie.
  • De projecten Bondgenoten, Woonfraude en fijn en veilig wonen in de Prins Johan Willem Frisolaan zijn opgepakt en worden uitgevoerd. Met Inholland zijn gesprekken gevoerd over de uitvoering van het onderzoek naar onveiligheidsgevoelens.
  • De aanpak van jongerenoverlast en het verhogen van melden bij het ervaren van jongerenoverlast wordt gezamenlijk opgepakt met de verschillende partners en gemeentelijke afdelingen. Jongerenwerk Gro-up is hierbij actief betrokken.
  • Op 1 oktober 2025 is de Buurttuin bij De Loopplank geopend, als onderdeel van het project de Loopplank. De Buurttuin is vanuit de wens van een buurtbewoonster ontstaan. Inwoners hebben, onder begeleiding van SenW, een plan gemaakt voor de tuin en de tuin ingericht. Met elkaar zorgen ze ervoor dat de tuin onderhouden wordt. De tuin leeft in de wijk, er komen nu ook spontaan mensen plantjes brengen. De kleuterklas van de Waterlelie helpt om Buurttuin nog mooier te maken.
  • In maart is er gestart met een voorlichtingscampagne voor het juist aanbieden van grofvuil.

Projecten aanvullend op het uitvoeringsplan Fijn en veilig wonen

  • Er zijn initiatieven ontstaan die niet zijn opgenomen in het uitvoeringsplan, maar ook bijdragen aan de doelen van het uitvoeringsplan Fijn en veilig wonen. Zoals: Appgroep voor professionals. Signalen uit de wijk worden hier gedeeld en toebedeeld aan de best passende partner. Er is een start gemaakt met de Buurt-App. Een app waarin organisaties en winkeliers, volgens gemaakte afspraken, berichten kunnen plaatsen. Zodra de app goed werkt, zal deze ook beschikbaar worden gesteld voor inwoners.
  • Op dit moment wordt er hard gewerkt aan het realiseren van de eerste dementievriendelijke winkelstraat van Nederland. De winkeliers zijn benaderd en zullen in maart en april een training volgen: “Hoe om te gaan met een dementerende klant.” Deze maatregelen moeten ervoor zorgen dat mensen met dementie zich veiliger en zelfstandiger door de wijk kunnen bewegen.
  • Het Samen Beter overleg zal voortaan voorgezeten worden door SenW. Dit overleg wordt gebruikt om gezamenlijk activiteiten in de wijk te ontwikkelen en uit te zetten om inwoners te ondersteunen.

Financiën

Omschrijving

Beschikbaar
(€)

Uitgaven
(€)

Verplichtingen
(€)

Saldo
(€)

Programma

300.000

83.372

235.000

-18.372

Jeugd, jongeren en onderwijs

100.000

35.632

2.500

61.868

Financiële zelfredzaamheid

100.000

5.400

15.000

79.600

Fijn en veilig wonen

150.000

20.000

125.000

5.000

Totaal

650.000

144.404

377.500

128.096

De budgetten voor de projecten uit het uitvoeringplan 2025-2026 zijn grotendeels in 2025 beschikbaar gesteld.
In 2026 zijn enkele projecten gefinancierd of verlengd met een nieuw budget.

Planning

2025-2026: Uitvoering geven aan de nieuwe Uitvoeringsplannen Sterk voor Noord 

Communicatie

Positieve aandacht voor Leidschendam-Noord
Inwoners willen ook positieve aspecten van Leidschendam-Noord belicht zien. Daarom krijgen wijk- en inwonersinitiatieven brede steun en meer media-aandacht. Uitgangspunt van de communicatie is dat de partners van Sterk voor Noord leidend zijn, aangezien zij het meeste contact hebben met inwoners via scholen, uitkeringsinstanties en woningcorporaties.

Gemeenterubriek
Afgelopen periode is er in de Gemeenterubriek in ’t Krantje aandacht geweest voor het Jongeren Perspectieffonds en de outreachend doorstroomcoach. Deze 2 projecten zijn gestart binnen het programma en zijn nu onderdeel van het reguliere werk van de gemeente. Ook is er aandacht geweest voor de spreekuren van de Gebieds- en leefbaarheidsregisseur, en het Jongerenfonds.

Website en nieuwsbrieven
De bewonersnieuwsbrief wordt nog steeds goed gelezen. Door af en toe een prijsvraagelement toe te voegen aan de nieuwsbrief, ontvangen we positieve berichten van inwoners. We proberen de nieuwsbrief voor iedere doelgroep interessant te houden, maar de grootste lezersdoelgroep bestaat uit ouderen. De partnernieuwsbrief wordt nog steeds 1 keer per 2,5 maand verstuurd. We vragen partners om artikelen in te sturen, hier wordt goed gehoor aan gegeven. Gemiddeld hebben we wel zo’n 10 interessante artikelen per nieuwsbrief te delen. We monitoren het bereik. Wanneer we merken dat de nieuwsbrief beter wordt gelezen, schroeven we de frequentie weer op.

Sociale media en overige communicatiekanalen
Het programma communiceert via Facebook, Instagram, LinkedIn en de kanalen van partners zoals (digitale)
nieuwsbrieven, posters, sociale mediakanalen, 1-op-1 gesprekken en bijeenkomsten. Reacties van inwoners worden bijgehouden via enquêtes, websitebezoeken en deelname aan bijeenkomsten.

In juni 2025 is het programmateam gestart met een LinkedIn bedrijfspagina en een LinkedIn Group.
De bedrijfspagina stijgt nog steeds goed in volgers. De groep wordt niet actief gebruikt. We gaan ons dit jaar beraden wat we met de groep willen.

Via posters in de portieken wordt regelmatig aandacht gevraagd voor belangrijke onderwerpen, denk bijvoorbeeld aan de promotie van de Zo gemeld App of het aanbieden van grofvuil. Sommige informatie wordt ook vertaald in andere talen, door vrijwilligers uit de wijk. Deze vertaalde informatie wordt weer gedeeld in diverse appgroepen, om zo iedereen te bereiken. Ook de bewoners die de Nederlandse taal nog niet of niet voldoende machtig zijn.

WhatsApp-groep – Opendeurenbeleid WZH De Prinsenhof
In het kader van het opendeurenbeleid voor dementerende ouderen dat WZH De Prinsenhof vanaf juni 2026 gaat hanteren, is een gezamenlijke WhatsApp-groep opgezet. Deze groep heeft als doel om de samenwerking binnen de wijk te versterken en een veilige, betrokken en inclusieve omgeving te creëren voor inwoners met dementie. De WhatsApp-groep fungeert als een praktisch communicatiemiddel tussen betrokken partijen in Leidschendam-Noord, waaronder WZH, lokale winkeliers, kerken, welzijnsorganisaties, de gebiedsregisseur, de bibliotheek en sportfondsen. De WhatsApp-groep wordt opgezet als een pilot, waarbij gedurende het proces geëvalueerd en waar nodig bijgestuurd zal worden.

Netwerkevenementen
Jaarlijks vinden 2 netwerkevenementen plaats. Op 14 november 2025 is een geslaagde bijeenkomst georganiseerd door Politie en de gemeente met als thema Drugs en mensenhandel. Op de bijeenkomst kwamen meer dan 100 partners en inwoners af. Er waren onder andere workshops en presentaties van ervaringsdeskundigen. Op 11 maart 2026 is er een succesvolle bijeenkomst geweest over aanpak huiselijk geweld en kindermishandeling. Deze bijeenkomst is samen met de gemeente georganiseerd.

Wijkwandelingen
Ook zijn er diverse wandelingen door de wijken geweest. Deze wandelingen zijn georganiseerd en begeleid door de gebiedsregisseur en leden van het programmateam.
Hier hebben nieuwe collega’s, raadsleden en de (kinder) ombudsman aan deelgenomen.

Risicomanagement

In het programmaplan zijn de belangrijkste risico’s en beheersmaatregelen op programmaniveau opgenomen, zoals lange termijnresultaten, maatwerk, financiën en monitoring. Per uitvoeringsproject is er ook aandacht voor de risico’s en beheersmaatregelen, inclusief financiële monitoring.

Deze pagina is gebouwd op 07/10/2026 14:32:17 met de export van 07/10/2026 14:20:12